„Interesas – Kėdainiai“. Visas interviu su laidos viešnia vicemere Olga Urboniene

Laidos vedėjai – Justina ir Kęstas.

2017 m. balandžio 19 d. vyko tiesioginė radijo laida „Interesas − Kėdainiai“. Laidos vedėjai – Kęstas Šlama ir Justina Gikniūtė-Kočetova. Laidoje viešėjo Kėdainių rajono savivaldybės vicemerė Olga Urbonienė

Jūsų dėmesiui – visas pokalbis su laidos viešnia. 

Olga, pradėkime nuo Jūsų politinio kelio. Kiek seniai esate Socialdemokratų partijos narė, o taip pat aktyvioje politikoje, nes visuomenė pamatė ir Jus pažino tik prieš savivaldos rinkimus 2015 m., kai kandidatavote tiesioginiuose mero rinkimuose.

O. U. Kaip pastebėjote, politikoje esu tikrai neseniai, nuo 2014 m. liepos mėnesio, kai buvau priimta į LSDP Kėdainių skyrių.

O jau 2015 metais Jums siūlo kandidatuoti mero rinkimuose. Iš kur toks palaikymas? Naujam socialdemokratų partijos nariui staigus šuolis.

O. U. Jei tiksliau, pirmo pasiūlymo kandidatuoti mero rinkimuose sulaukiau 2014 m. rugsėjo mėnesį.

O koks skyriuje yra mechanizmas, kaip pasirenkamas kandidatas, kurį deleguoti į mero rinkimus? Štai atėjot, pakalbėjot, susitarėt.

O. U. Tai buvo LSDP Kėdainių skyriaus tarybos sprendimas.

Tada plačiau pakalbėkime apie socialdemokratų veiklą mūsų rajone. Šiaip iš šono žiūrint, ta veikla nėra labai pastebima, jei nevyksta kažkokie rinkimai – ar tai Seimo, ar savivaldos. Specialiai peržiūrėjau – pati partija trejus paskutinius metus savivaldos rinkimuose stabiliai po 2 vietas ir laimi. Kodėl ši politinė jėga Kėdainiuose nėra populiari? Ar ryškių asmenybių trūksta ar kažkokios kitos priežastys?

O. U. Jei Jūs stebite situaciją, Kėdainiuose daug metų buvo populiari viena politinė jėga. Aš manau, tiesiog taip ir susiklostė, kad socialdemokratai buvo nelabai matomi.

Galiu įterpti tokią replika – žmonės, besidomintys vietos politika, sakydavo, kai Darbo partija buvo labai įtakinga Kėdainių mieste, Socialdemokratų partijos skyrių vadindavo Darbo partijos poskyriu. Ar Jums buvo tai žinoma?

O. U. Kaip jau minėjau, aš LSDP Kėdainių skyriaus nare tapau neseniai. Tokio pasakymo apie poskyrį man girdėti tikrai neteko.

Toks pasakymas neaktualus šiuo momentu, bet taip tikrai teko girdėti.

O. U. Aš gal šiek tiek statistikos pateiksiu. Kėdainių skyriuje šiuo metu yra netoli 260 narių ir daugiau kaip 50 procentų narių yra vyresnio amžiaus. Tiesiog mums, kaip ir visoms kitoms politinėms jėgoms, trūksta jaunimo, asmenybių, veiklių žmonių. Politinis kelias tikrai yra sudėtingas, reikalaujantis ir daug dėmesio jam ir daug laisvo laiko, jėgų bei pastangų – ir ne kiekvienas to nori ir tam ryžtasi.

Turiu klausimą būtent apie jaunimo įtraukimą. Visos politinės partijos siekia įtraukti jaunimą į veiklą ir kai aš pati buvau moksleivė, tikrai pamenu, kad egzistavo būtent jaunieji socdemai Kėdainiuose. Mano klausimas toks – kaip Jums dabar sekasi pritraukti jaunimą, ar turite ką pasiūlyti, žinant tai, kad realiai socdemų rinkėjas galbūt labiau yra vyresnio amžiaus – bent jau iki šiol taip buvo.

O. U. Kaip aš ir minėjau, problema yra jaunimo įtraukimas į bet kokią veiklą. Tai turbūt vienas opiausių dalykų ir Kėdainių mieste, ir rajone. Pati esu jaunimo reikalų tarybos narė, tad ir su kolegomis, ir su jaunimu bandome spręsti ieškoti sprendimo, bet paprastai tas jauni žmonės, kurie yra veiklūs, jie jau turi užsiėmimus ir labai dažnai nėra suinteresuoti dalyvauti politinėje veikloje. O tie, kurie nėra veiklūs bei motyvuoti, juos sudominti bet kokia veikla yra išties labai sudėtinga.

Mes šiuo metu turime išrinkę neseniai jauną pirmininką Edviną Jazdauską. Šiuo metu būtent užsiimame naujų narių pritraukimu. Kol kas sekasi, aišku, iš lėto, bet judame ta linkme. Tikime jaunaisiais socialdemokratais Kėdainiuose ir jų veikla ateityje.

Dar pridėsiu klausytojo klausimą, kurį gavome elektroniniu paštu. Klausimas toks – kodėl nebuvote išrinkta į skyriaus vadovo pareigas? Ar Jūs kandidatavote, ar ne? Galbūt nepasitiki Jumis skyrius?

O. U. Keletas bičiulių (ir skyriaus bičiulių, ir ne skyriaus – regioninių vadovų) siūlė kandidatuoti į pirmininkus, bet man pritrūko 2 balsų. Klausimas – kodėl? Aš, aišku, šiandien galiu tiktai spėlioti. Aš ir dabartinė pirmininkė esame iš tiesų labai skirtingos. Ji dvejus metus ėjo skyriaus pirmininko pareigas jau anksčiau, kažkokių ypatingų pokyčių nebuvo. (Pokyčių nebuvimą atspindi ir tai, kad) socialdemokratai turi taryboje 2 vietas.

Labai panašus procentas nuolat.

O. U. Jos veikla yra orientuota į pastovumą, tad galbūt žmonės pasirinko ją dėl to, toks požiūris labiau priimtinas.

Pasielgė konservatoriškai – pasirinko tai, kas jau buvo, kas išbandyta. Matyt, nėra skyriuje vidinio poreikio atsinaujinti, renka tą patį.

O. U. Galbūt ir taip.

O dabar kaip tik šiuo metu vyksta Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko rinkimai, laukiam antro turo. Kurį kandidatą palaiko Kėdainių skyrius?

O. U. Kėdainių skyrius, dar prieš vykstant antram turui, turėjo deleguoti vieną iš narių, bičiulių į pirmininko rinkimus, tai delegatu buvo išrinktas Gintautas Paluckas. Ir po pirmo turo Paluckas surinko per 90 balsų.

Tai realiai remiate Gintautą Palucką, ne Sinkevičių.

O. U. Kėdainių skyrius – taip.

O Jūs pati asmeniškai kurį? Rinkimai, berods, tiesioginiai, visi balsuoja.

O. U. Taip, rinkimai tiesioginiai.

Jei ne paslaptis – už ką Jūs balsuosite?

O. U. Aš balsavau už Mindaugą Sinkevičių. Mano pagrindimas yra labai paprastas – asmeniškai pažįstu Mindaugą Sinkevičių ir žinau jo laimėjimus kaip buvusio Jonavos mero, jo pasiekimus kaip Jonavos skyriaus pirmininko. 2016 metais Lietuvoje Jonavos skyrius užėmė 1 vietą, tad aš manau, kad tai daug ką pasako apie žmogaus gebėjimus burti komandą. O iš tiesų, kalbant apie socialdemokratus Lietuvoje, šiuo metu labiausiai trūksta žmogaus, gebančio burti visus bendrai veiklai.

Gal ir patiems socialdemokratams reikėtų grįžti prie socialdemokratinių vertybių pirmiausia?

O. U. Taip.

Pertrauka

Yra vienas klausimas feisbuke. Rimas Žilinskas klausia – kokia vicemerės nuomonė yra apie Seimo narį Bastį ir ar Jūs palaikote partijos poziciją pasaugoti jį nuo apkaltos už išdavystę.

O. U. Visuomet sakiau ir sakysiu, kad turim vadovautis sąžiningumo principu ir į visus klausimus turi būti atsakyta. Taigi, nepalaikau.

Nepalaikote. Ačiū.

Gerai, tada grįžkime prie mūsų rajono reikalų. Ar nesigailite prisijungę prie liberalų koalicijos? Gal koalicijoje su Darbo partija būtumėt buvę stipresni?

O. U. Nesigailiu.

Kodėl?

O. U. Todėl, kad po rinkimų aš ir Juratė Judickienė kartu su LSDP Kėdainių skyriumi išreiškėme palaikymą naujai išrinktam merui Sauliui Grinkevičiui ir, jei taip tiksliai, dvejus metus dirbome be koalicinės sutarties, palaikydami naujai išrinktą merą. Koalicinę sutartį pasirašėme pernai lapkričio mėnesį.

Galbūt padėjo piketas? Palaikymo. Aišku, klausimas juoko forma.

O. U. Įdomus buvo laikotarpis. Kai reikėjo pasirinkti.

Bet jautėte visuomenės palaikymą? Ar spaudimą būtent jungtis prie dabartinės?

O. U. Atsakysiu galbūt šiek tiek netikėtai. Piketas padėjo. Piketas buvo palaikymas mums su Jūrate. Džiaugėmės, kad jis vyko ir džiaugėmės visais aktyviais kėdainiečiais, kurie garsiai reiškė savo nuomonę, kad mes, būdamos socialdemokratėmis, neturėtume pasirašyti koalicinės sutarties su Darbo partija. Galbūt niekada neturėjau progos padėkoti tiems žmonėms, visiems asmeniškai. Kažkam padėkojau, kažkam ne. Iš tikrųjų, tuometinis palaikymas Jūsų visų mums buvo labai reikalingas ir svarbus. Ir tuo metu, kai buvo priimtas galutinis sprendimas, simboliška, bet mes gavome gėlių. Galbūt tai kažkam galėtų pasirodyti nereikšminga, bet tuo metu mes žinojome, kad pasirinkome teisingai ir šiandieną tikrai nesigailime.

O sakykit, Olga, kodėl iš karto vicemerės pareigas ėjote visuomeniniais pagrindais, be atlygio, o vėliau atsirado poreikis tą darbą dirbti už atlygį? Kas pasikeitė per tą laiką?

O. U. Kai sulaukiau pasiūlymo eiti mero pavaduotojo pareigas, jis iš tiesų buvo netikėtas. Savo ankstesniame darbe turėjau nebaigtų tam tikrų darbų. Labai sunku palikti darbą, kuriame žinau, kad turiu ką veikti ir man jis patinka, o tuo metu buvo tokia situacija, kad tiesiog pajėgiau fiziškai dirbti pagrindiniame darbe ir visuomeniniais pagrindais eiti mero pavaduotojo pareigas. Bet po dvejų metų, tai tapo per sudėtinga, tas nuolatinis važinėjimas iš vieno darbo į kitą, skambučiai.. Kėdainių PSPC dirbau vyriausia buhaltere, tai taip pat atsakingas darbas, reikalaujantis nuolatinio dėmesio.

Gerai. Aš dabar turiu tokį klausimą, iš kurio išeis kitas klausimas. Toks truputį provokatyvus. Kaip manote – ar visų institucijų, į kurias vadovus skiria Kėdainių rajono taryba atviru konkursu, vadovais turi būti skiriami aukštos kvalifikacijos ir nepriekaištingos reputacijos asmenys, nepriklausomai nuo jų politinių įsitikinimų ir pažiūrų?

O. U. Ar aš manau, kad turėtų būti taip?

Taip.

O. U. Taip.

Ir manote, kad Kėdainiuose visais atvejais taip yra?

O. U. Atsakysiu klausimu į klausimą. Mes daug metų Kėdainių mieste neturėjome seniūno. Krivičius buvo laikinai einantis pareigas ir taip buvo tikrai ne dėl to, kad mes neradome pagal politines pažiūras tinkančio žmogaus, o tiesiog nebuvo žmogaus, kuris galėjo eiti tas pareigas. Mes Kėdainiuose labai dažnai susiduriame su tuo, kad tiesiog nėra vadovų. Ta situacija ilgą laiką buvo ir Pelėdnagių seniūnijoje ir galėčiau dar vardinti.

Bet Jūs iš tikrųjų „nepagavote“, kur aš „lenkiu“ Aš įsivaizduoju, kad sunku buvo surasti miesto seniūną, galbūt ir ne pats blogiausias (dabar) yra tikrai. Yra mieste daug sprendimų, dėl kurių miestelėnai ir pasiginčija, padiskutuoja, žibintai, pavyzdžiui.

O. U. Matot, aš manau, kad negali būti taip, kad nebūtų abejonių ar priekaištų dėl darbo. Tada derėtų duoti klausimą taip – ar apskritai tas darbas vyksta.

Bet aš norėjau paklausti, kaip nutinka, kad, pavyzdžiui, Juozo Paukštelio progimnazijos direktore tampa socialdemokratų partijos Kėdainių skyriaus pirmininkė, pakeitusi iki tol buvusią ilgametę šios partijos pirmininkę Danutę Vitauskienę? Gal ši pareigybė pagal nutylėjimą yra šios partijos paveldima, gal nerašytas koalicijos partnerių susitarimas mainais už politinę paramą?

O. U. Tikrai taip nėra. Konkursas vyko. Aišku nebuvau nei komisijoje, nei juolab komisijos pirmininke. Nuoširdžiai prisipažinsiu – neteko domėtis šiuo konkursu. Tiesiog Tereza Sotnik daug metų – net nelabai galėčiau pasakyti kiek – ėjo prieš tai buvusios direktorės pavaduotojos pareigas.

Sakote – patirtis padarė savo ir konkursą laimėjo sąžiningai?

O. U. Tai yra patirtis, vienareikšmiškai. Kai daug metų dirbi šalia vadovo, tai ir tavo kompetencija yra atitinkama.

Bet, žinokite, labai dažnai mieste girdi kalbas (nors, aišku, mes neturėtume vadovautis gandais), jei iškyla klausimas pakeisti vieną ar kitą, ypač kažkurios ugdymo įstaigos vadovą, suėjus pensijos amžiui, žmonės, kurie galbūt galėtų dalyvauti konkursuose, nedalyvauja, nes realiai nugalėtojas žinomas, visi tą žino, tik konkursas daromas dėl akių. Neretai pasitvirtina tai.

O. U. Mėginu prisiminti, kiek pastaruoju metu vyko konkursų į švietimo įstaigų vadovus. Jei aš gerai atsimenu, buvo du. Vienas į Juozo Paukštelio progimnazijos vadovo pareigas – atsimenu ten buvo du ar trys kandidatai ir tik vienas turėjo patirties – direktorės pavaduotojo. Antras, jei neklystu, buvo „Aušros“ progimnazijoje.

Bet jei surašysim tokias sąlygas, kad būtinai reikia direktoriaus patirties turėti, tai tas žmogus, kuris neturės tos patirties, tai jis niekad neturės net teorinės galimybės būti vadovu.

O. U. Jeigu taip, tai taip. Jei tokių atvejų yra, tai dirbu Kėdainių rajono savivaldybėje nuo pirmadienio iki penktadienio, darbo laikas yra nuo 8 iki 17 val., tikrai lauksiu.

Matot, tai sunkiai įrodoma. Visi žino, visi nekalba, bet mes štai kodėl ir iškėlėm tą klausimą, tai yra apie tai, ką žmonės kalba, bet nedrįsta niekada pasakyti garsiai ir paklausti. Spauda dėl vienokių ar kitokių priežasčių tų klausimų nekelia.

O. U. Jeigu kreiptumėtės arba į mane, ar į merą su tokiais pamąstymais, galbūt su konkrečiais pavyzdžiais.

Meras sakytų, kad tai tik Jūsų pamąstymai ir gandų lygis.

O. U. Na, matot, su tais gandais…

Bet kokiu atveju būna pagrindas.

O. U. Taip, turi būti pagrindas.

O Jūs žinote – tikriausiai turėtumėte žinoti – kiek minėtoje progimnazijoje dirba iš dabartinio LDSP Kėdainių skyriaus vadovų. Yra šeši. Pirmininkė ir penki pavaduotojai. Ir kiek dirba jų Juozo Paukštelio progimnazijoje? Jei nežinote, aš Jums pasakysiu.

O. U. Pasakykite.

Keturi

O. U. Kadangi pavaduotoja esu neseniai, tai dar nesu labai susipažinusi su struktūra.

Tai tikra socialdemokratų kalvė.

O. U. Atskleisiu paslaptį – ten yra ir daugiau narių.

Būtent toje (progimnazijoje)?

O. U. Taip. Jūs puikiai žinote, minėjote, kad prieš tai buvusi pirmininkė buvo ilgametė Juozo Paukštelio progimnazijos direktorė. Aš manau, tai yra natūralu.

Matyt tradicijos gajos, kaip kažkada buvo spaudimas, kai skilo Darbo ir Darbo partijos pilietinė demokratinė, tai tikrai žinau, žmonės pasakojo, kad ypač seniūnams buvo daromas spaudimas pasirinkti vieną ar kitą politinę jėgą norint išlikti savo poste. Nenorėčiau tikėti, kad mokykloje šitaip vyksta.

O. U. Aš irgi nenorėčiau tikėti.

O gal ten labai stiprus partinis darbas vykdomas.

O. U. Sutikit, visada yra lengviau stiprų darbą vykdyti..

Kažkurioje uždaresnėje bendruomenėje.

O. U. Taip.

Štai galbūt ir atsakymas dėl direktoriaus ir kitų dalykų, nes galbūt būtų sunku, jei kitos politinės pakraipos direktorius laimėtų postą, tarkim, konservatorius, o ten dirba visa puokštė socialdemokratų, turbūt būtų sudėtingas darbas. Na bet čia ne klausimas, čia retorika.

Gerai, palikime socialdemokratus ir eikime prie kitų klausimų. Prisiminkime – neseniai Kėdainius ir Lietuvą sukrėtė tragiška mažamečio mirtis. Mano žiniomis, buvo vidinis auditas savivaldybėje dėl atsakingų tarnybų darbo. Ar jau jis baigtas ir kur tos išvados? Ar su jomis gali susipažinti visuomenė?

O. U. Taip, buvo sudaryta darbo grupė ir ji pateikė išvadas tikrai labai seniai.

Pabandžiau surasti, bet nepavyko.

O. U. Išvados yra ir kadangi man pačiai teko vieną kartą dalyvauti Seime Savižudybių ir smurto prevencijos komiteto posėdyje, tai ten pristatėme tas išvadas. Bet šiuo metu dar tebevyksta ikiteisminis tyrimas, jis dar nebaigtas, todėl taip plačiai dar kalbėti nesinori.

Visuomenei išvados dar nėra pristatytos, kol nebus baigtas (tyrimas)?

Pastebėjau, kad jau antrą kartą yra paskelbtas konkursas vaikų teisių apsaugos vedėjo vietai užimti. Ar iš pirmo karto nepavyko nieko atsirinkti, ar tiesiog ten nėra norinčių dirbti?

O. U. Tai yra tai, apie ką aš kalbėjau prieš tai. Pirmame konkurse ketino dalyvauti vienas pretendentas, bet neišlaikė vadovų gebėjimų kvalifikacijos testo ir konkursas neįvyko. Dabar yra konkursas paskelbtas antrą kartą ir taip pat yra paskelbtas vaikų teisių apsaugos specialisto konkursas.

Kandidatų jau yra?

O. U. Skyriaus vadovo – ne. O specialisto, kai paskutinį kartą teiravausi, buvo vienas.

Ši valdžia dažnai oponentų yra kaltinama negebėjimu pritraukti naujų investicijų į Kėdainius. Ar sutinkate su tokia nuomone?

O. U. Ne.

Kodėl? Pagrįskite savo nuomonę. Ar per tą laiką, kol Jūs esate valdžioje, ar kažkokių naujų investuotojų atėjo į Kėdainius ar ne?

O. U. Aš nenorėčiau sakyti, kad tai yra susiję su dabartinės valdžios vykdoma politika.

Tai negalite pasakyti, kad per tą laiką kažkas įsikūrė, kad būtų pradėtos kurta naujos darbo vietos?

O. U. Labai neseniai Kėdainių mieste buvo atidaryta naujas prekybos centras, kuriame sukurta apie 30 darbo vietų.

Bet į tą laisvą ekonominę zoną norėjo ateiti investuotojai. Šį klausimą užduosiu visiems tarybos nariams, kai pasikviesime. Jie norėjo investuoti čia 30−40 mln. eurų į naują fabriką. Gal galėtumėt mums ir radijo klausytojams ir pirmų lūpų papasakoti, kokia ten buvo jų atėjimo istorija ir nereiktų vadinti „atėjimo ir išvarymo“ istorija.

O. U. Investuotojai per tarybos posėdį pristatė savo poveikio aplinkai vertinimą ir sulaukė labai daug klausimų iš tarybos narių, į kuriuos nebuvo atsakyta. Taigi, po tarybos posėdžio buvo išsiųstas jiems raštas, kuriame buvo prašoma atsakyti į tarybos narių klausimus, kurie buvo užduoti tarybos posėdžio metu.

Tai tiesa, kad jie buvo išprašyti iš salės, nors tarybos posėdžiai yra vieši? Čia jų pačių vadovė Alina Adomaitytė taip spaudai pareiškė, kad „buvome išvaryti iš posėdžių salės, nors posėdžiai yra vieši“.

O. U. Tikrai ne.

Bet, Olga, ar Jūs tikrai manote, kad šiuolaikinės pramonės technologijos neleidžia eliminuoti ir visiškai minimizuoti visų galimų neigiamų poveikių aplinkai veiksnių?

O. U. Aš manau, kad tie, kas planuoja investuoti į rajoną, privalo atsakyti į visus jiems užduodamus klausimus, ypač jei tie klausimai yra susiję su jų planuojama vykdyti veikla. Kadangi atsakymų mes nesulaukėme, jie buvo surašyti raštiškai, ir galiu pasakyti, kad iki šiol atsakymas negautas.

Tai praktiškai jie patys atsitraukė? Galima taip traktuoti?

O. U. Kadangi uždavėt klausimą, ar jie buvo išvaryti iš tarybos posėdžio salės, aš truputį net luktelėjau prieš atsakydama, nes mėginau prisiminti tokią situaciją. Tikrai neatsimenu tokio akibrokšto, nes manau, kad tai būtų tiesiog nepagarba žmonėms. Neatsimenu tokio dalyko, jo nebuvo tiesiog.

Iš Jūsų kažkas važiavo į Seimo Aplinkos apsaugos komitetą dėl tos istorijos. Ne Jūs važiavote?

O. U. Į pasitarimą prieš posėdį važiavau aš ir Visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė. Mes pristatėme poziciją, kad Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariai nebalsavo, kadangi buvo pateikta informacija, kad mes balsavome ir nepritarėme jų atėjimui ir investicijoms Kėdainių rajone. Paaiškinau ir pristačiau, kad nebuvo balsavimo, buvo tiesiog prašymas patikslinti programą, o Visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė pristatė mūsų rajono visuomenės sveikatos rodiklius.

Pertrauka

Aš tą istoriją apie investuotojus norėčiau pabaigti skaitytojų ir klausytojų komentarais. Vienas iš jų:

Super, neįsileiskite tokių projektų, mums nereikia, kad atlyginimai didėtų.

Šaunuolis meras, palikime Lietuvą mirčiai, emigruokime į tuos pačius fabrikus dirbti kitose ES šalyse ir gyvenkime laimingai.

Žiūrėkite realiai, greit Kėdainių nebeliks ir nėra čia dėl ko pyktis.

Ačiū, kad neįsileidžiate naujo verslo, mes norime skursti ir dirbti už minimumą.

Šituo ir baigsiu šią istoriją.

Kitas mano klausimas būtų: ar jaučiate dirbdama savivaldybėje spaudimą iš visuomeninių organizacijų ir šiaip aktyvių visuomenės atstovų dėl miesto reikalų? Ar Jums tai trukdo, ar primate kaip normalų, neišvengiame dialogą su visuomene?

O. U. Net nenorėčiau tokio žodžio vartoti kaip „spaudimas“.

Na, nesakykit, spaudžia, spaudžia. Tai žibintai jiems negerai, tai aikštelėje nori uždrausti statyti mašinas.

O. U. Tai yra gyventojų nuomonė, be kurios mes, vadovai, administracija, mano manymu, net neturėtume dirbti. Tikslas yra, kad miestas ir rajonas būtų gražus, patrauklus visiems čia gyvenantiems. Aišku, niekada nebus taip, kad visiems viskas bus gerai. Mes, žinoma, norime siekti kad visiems viskas tiktų, tad kiekviena nuomonė yra labai svarbi. Kartais gali net nepagalvoti apie kažkokį vienokį ar kitokį sprendimą. Todėl ir aš, ir meras visa laiką skatiname, kad nuomonių išreiškimų būtų kuo daugiau. Ir šiandien meras yra išvykęs į Josvainius, kur vyksta diskusija dėl gatvės asfaltavimo. Tai yra labai svarbu.

Ankstesnioji valdžia kaip ir apsiėjo be gyventojų nuomonės.

O. U. Aš visa laiką sakiau ir sakysiu – labai svarbu, ką darome dabar ir ką darysime ateityje, kad čia kas nors pasikeistų. Labai džiaugiuosi galėdama dirbti su meru, nes jo požiūris irgi toks. Mūsų tikslas yra, kad žmonės nebijotų reikšti savo nuomonės. Nebijome kreipimosi, nebijome piketų, skatiname juos. Galbūt visada geriau pirma ateiti ir pasišnekėti, negu kad rinkti parašus. Bet tai irgi yra tam tikra išraiška ir ji yra priimtina mums. Kaip kitaip mes sukursime mūsų miestą ir rajoną, patrauklų mums visiems gyventi?

Jūsų prognozė – ar išsilaikys iki kadencijos pabaigos valdžioje dabartinė valdančioji dauguma? Kai matome, koalicijos partneriai, neretai ir liberalų frakcijos nariai kritiškai pasisako dėl vieno ar kito valdančiųjų priimto ar planuojamo priimti sprendimo?

O. U. Mano prognozė, kad išsilaikys, todėl, kad viskas yra diskusijose. Mes norime girdėti ir vienas kitą. Stengiamės.

Ką gi, laida į pabaigą, valanda į pabaigą. Mes turime vieną klausimą apie Jūsų pomėgį. Apie žvejybą. Ar randate laiko šiam pomėgiui?

O. U. Nuoširdžiai prisipažinsiu – praeitą sezoną, kai lydekos yra aktyviausios, man neteko paimti spiningo į rankas. Teko jį kelis kartus perrinkti.

Tai darote pati?

O. U. Taip. Tačiau galiu pasidžiaugti, kad pirmą kartą Kėdainių rajone pernai spalio mėnesį organizavau akciją „Žvejok 2016“. Tuometinis aplinkos apsaugos viceministras pasiūlė rengti tokią akciją Kėdainiuose ir perėmiau šią iniciatyvą. Tuo labai džiaugiuosi. Mes žvejojome su Kėdainių vaikų globos namų auklėtiniais ir Policijos dienos centro vaikais. Tai buvo turbūt viena pirmųjų mano tokių patirčių, kai teko dalyvauti masinėje žvejyboje – ko anksčiau negalėjau įsivaizduoti. Rezultatas buvo stulbinantis, bendravimas su vaikais, jų žibančios akys, kai traukia žuvį iš vandens. Mes ne tik žvejojome, mes ir vaišinomės arbata, kepėme blynus, dešreles ir dar buvo daug įvairiausių veiklų. Naudodamasi proga norėčiau padėkoti „Lifosos“ žvejų klubui – be jų pagalbos nebūčiau apsiėjusi, Medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkei Birutei, Aristavos mėgėjams žvejams, Aristavos bendruomenei, Ruslanui Linevui ir dar daugybei žmonių, kurie man tuo metu padėjo tą akciją suorganizuoti per pusantros savaitės. Šiuo metu laikas spaudžia, planuojame gegužės viduryje, kai jau oras sušils, kai balta žuvis taps aktyvesnė, šitą akciją vėl pakartoti. Kviečiu ir Jus prisijungti.

Kai apie žvejybą klausimas, Jūs galite kalbėti laisvai ir nesustodama.

Ar per tą laiką kai esate mero pavaduotoja, ar buvo tokių įvykių, apie kuriuos rašė spauda, ištransliavo žiniasklaida, kai jautėtės nepelnytai užpulta?

O. U. Turbūt vieną galėčiau paminėti įvykį. Tai buvo neva epizodas iš mano asmeninio gyvenimo. Tuo metu buvo labai didelis sukrėtimas ir man, ir mano vaikams, todėl, kad, sutikit, yra labai yra sudėtinga atsakyti vaikams į klausimą, kodėl laikraščiai rašo tai, kas nėra tiesa. Ir, aišku, apie tai buvo kalbama sūnaus mokykloje. Buvo labai sudėtingas laikotarpis, tačiau tai paskatino dar labiau kovoti. Taigi šiandieną turiu ir etikos inspektoriaus išvadą, kad mano skundas buvo iš dalies tenkinamas ir kad laikraštis, kuris rašė šias publikacijas, elgėsi neetiškai. Turiu ir Žurnalistų etikos komisijos išvadas, pagal kurias buvo tenkinti 3 mano skundai ir ši žiniasklaidos priemonė buvo pripažinta pažeidusi Žurnalisto etikos kodeksą.

Bet, kas mūsų nenužudo, padaro mus stipresnius.

O. U. Taip.

Gal dar paskutinį klausimą aš užduosiu. Artėja vis dėlto kiti tarybos rinkimai, mero rinkimai. Ar Jūs dar kandidatuosite? Ar jau planuojate, ar turite tokių minčių pratęsti pradėtus darbus?

O. U. Labai dažnai sakoma, kad nauji prasideda tučtuojau, kai pasibaigia dabartiniai rinkimai. Aš atėjau dirbti dėl to, kad mūsų miestui, mūsų kraštui savo darbais, indėliu prisidėčiau prie klestėjimo, prie gerovės kūrimo ir toks yra pagrindinis mano tikslas. Tikrai nemanau, kad jeigu šiandieną pasakyčiau Jums, kad planuoju kandidatuoti, kažką daryčiau kitaip arba kalbėčiau kitaip. Dirbu tiek, kiek galiu, darau viską maksimaliai, rezultato siekiu maksimalaus ir nepriklausomai nuo to, ar aš kandidatuosiu po dvejų metų ar ne, aš dirbsiu taip pat, kaip dirbu. Laikas parodys. Kaip minėjau, politinis gyvenimas, politika atima labai daug laiko ir jėgų.

Net pažvejoti neišeina.

O. U. Tarkim, aš esu toks žmogus, kuris labai mėgsta gaminti produktą, reiškia dirbti, kad būtų kiek įmanoma mažiau – meras labai mėgsta šį žodį – politikavimo. Deja, politikoje neįmanoma šito išvengti, tai tenka kartais ir pasiduoti. Tačiau laikas parodys.

Ačiū už atvirus atsakymus, ačiū už apsilankymą pas mus, kad iš tiesų ir paatviravote, manau, mes trise čia gan smagiai pasikalbėjome. Tikiuosi, kad mes dar pasimatysime čia, radijuje.

Parašykite komentarą